Samtec Inc. ZW-14-09-G-D-275-160
Part No.:
ZW-14-09-G-D-275-160
Description:
CONN BRD STACK .100" 28POS
Shipping
ZW-14-09-G-D-275-160 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.295" (7.493mm)
Length - Stack Height:
0.275" (6.985mm)
Length - Tail:
0.160" (4.064mm)