Samtec Inc. ZW-13-20-G-D-768-150
Part No.:
ZW-13-20-G-D-768-150
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-20-G-D-768-150 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.212" (5.385mm)
Length - Stack Height:
0.768" (19.507mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)