Samtec Inc. ZW-13-20-G-D-482-250
Part No.:
ZW-13-20-G-D-482-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-20-G-D-482-250 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.398" (10.109mm)
Length - Stack Height:
0.482" (12.243mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)