Samtec Inc. ZW-13-20-G-D-305-585
Part No.:
ZW-13-20-G-D-305-585
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-20-G-D-305-585 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.305" (7.747mm)
Length - Tail:
0.585" (14.859mm)