Samtec Inc. ZW-13-20-G-D-305-413
Part No.:
ZW-13-20-G-D-305-413
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-20-G-D-305-413 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, ZW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
26
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.412" (10.465mm)
Length - Stack Height:
0.305" (7.747mm)
Length - Tail:
0.413" (10.490mm)