Samtec Inc. ZW-13-15-L-D-275-120
Part No.:
ZW-13-15-L-D-275-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-15-L-D-275-120 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height:
0.275" (6.985mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)