Samtec Inc. ZW-13-14-L-D-820-120
Part No.:
ZW-13-14-L-D-820-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-14-L-D-820-120 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.490" (12.446mm)
Length - Stack Height:
0.820" (20.828mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)