Samtec Inc. ZW-13-14-L-D-1020-090
Part No.:
ZW-13-14-L-D-1020-090
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-14-L-D-1020-090 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.320" (8.128mm)
Length - Stack Height:
1.020" (25.908mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)