Samtec Inc. ZW-13-14-G-D-730-350
Part No.:
ZW-13-14-G-D-730-350
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-14-G-D-730-350 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.350" (8.890mm)
Length - Stack Height:
0.730" (18.542mm)
Length - Tail:
0.350" (8.890mm)