Samtec Inc. ZW-13-14-G-D-1100-164
Part No.:
ZW-13-14-G-D-1100-164
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-14-G-D-1100-164 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.166" (4.216mm)
Length - Stack Height:
1.100" (27.940mm)
Length - Tail:
0.164" (4.166mm)