Samtec Inc. ZW-13-14-G-D-1089-104
Part No.:
ZW-13-14-G-D-1089-104
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-14-G-D-1089-104 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.237" (6.020mm)
Length - Stack Height:
1.089" (27.661mm)
Length - Tail:
0.104" (2.642mm)