Samtec Inc. ZW-13-14-G-D-1035-277
Part No.:
ZW-13-14-G-D-1035-277
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-14-G-D-1035-277 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height:
1.035" (26.289mm)
Length - Tail:
0.277" (7.036mm)