Samtec Inc. ZW-13-13-L-D-900-128
Part No.:
ZW-13-13-L-D-900-128
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-13-L-D-900-128 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.202" (5.131mm)
Length - Stack Height:
0.900" (22.860mm)
Length - Tail:
0.128" (3.251mm)