Samtec Inc. ZW-13-13-L-D-870-130
Part No.:
ZW-13-13-L-D-870-130
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-13-L-D-870-130 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height:
0.870" (22.098mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)