Samtec Inc. ZW-13-13-L-D-815-290
Part No.:
ZW-13-13-L-D-815-290
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-13-L-D-815-290 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height:
0.815" (20.700mm)
Length - Tail:
0.290" (7.366mm)