Samtec Inc. ZW-13-12-G-D-665-220
Part No.:
ZW-13-12-G-D-665-220
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-12-G-D-665-220 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height:
0.665" (16.891mm)
Length - Tail:
0.220" (5.588mm)