Samtec Inc. ZW-13-12-G-D-640-140
Part No.:
ZW-13-12-G-D-640-140
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-12-G-D-640-140 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.640" (16.256mm)
Length - Tail:
0.140" (3.556mm)