Samtec Inc. ZW-13-12-G-D-500-200
Part No.:
ZW-13-12-G-D-500-200
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-12-G-D-500-200 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.330" (8.382mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)