Samtec Inc. ZW-13-12-G-D-320-250
Part No.:
ZW-13-12-G-D-320-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-12-G-D-320-250 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.460" (11.684mm)
Length - Stack Height:
0.320" (8.128mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)