Samtec Inc. ZW-13-11-L-D-690-195
Part No.:
ZW-13-11-L-D-690-195
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-11-L-D-690-195 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.045" (1.143mm)
Length - Stack Height:
0.690" (17.526mm)
Length - Tail:
0.195" (4.953mm)