Samtec Inc. ZW-13-11-L-D-590-250
Part No.:
ZW-13-11-L-D-590-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-11-L-D-590-250 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height:
0.590" (14.986mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)