Samtec Inc. ZW-13-11-G-D-455-235
Part No.:
ZW-13-11-G-D-455-235
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-11-G-D-455-235 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.455" (11.557mm)
Length - Tail:
0.235" (5.969mm)