Samtec Inc. ZW-13-11-G-D-430-175
Part No.:
ZW-13-11-G-D-430-175
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-11-G-D-430-175 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.325" (8.255mm)
Length - Stack Height:
0.430" (10.922mm)
Length - Tail:
0.175" (4.445mm)