Samtec Inc. ZW-13-11-G-D-421-300
Part No.:
ZW-13-11-G-D-421-300
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-11-G-D-421-300 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.209" (5.309mm)
Length - Stack Height:
0.421" (10.693mm)
Length - Tail:
0.300" (7.620mm)