Samtec Inc. ZW-13-10-L-D-440-115
Part No.:
ZW-13-10-L-D-440-115
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-10-L-D-440-115 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.275" (6.985mm)
Length - Stack Height:
0.440" (11.176mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)