Samtec Inc. ZW-13-10-L-D-435-120
Part No.:
ZW-13-10-L-D-435-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-10-L-D-435-120 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.275" (6.985mm)
Length - Stack Height:
0.435" (11.049mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)