Samtec Inc. ZW-13-10-L-D-357-157
Part No.:
ZW-13-10-L-D-357-157
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-10-L-D-357-157 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.316" (8.026mm)
Length - Stack Height:
0.357" (9.068mm)
Length - Tail:
0.157" (3.988mm)