Samtec Inc. ZW-13-10-G-D-640-095
Part No.:
ZW-13-10-G-D-640-095
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-10-G-D-640-095 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height:
0.640" (16.256mm)
Length - Tail:
0.095" (2.413mm)