Samtec Inc. ZW-13-10-G-D-419-171
Part No.:
ZW-13-10-G-D-419-171
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-10-G-D-419-171 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.419" (10.643mm)
Length - Tail:
0.171" (4.343mm)