Samtec Inc. ZW-13-10-G-D-400-093
Part No.:
ZW-13-10-G-D-400-093
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-10-G-D-400-093 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.337" (8.560mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.093" (2.362mm)