Samtec Inc. ZW-13-10-G-D-351-220
Part No.:
ZW-13-10-G-D-351-220
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-10-G-D-351-220 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.259" (6.579mm)
Length - Stack Height:
0.351" (8.915mm)
Length - Tail:
0.220" (5.588mm)