Samtec Inc. ZW-13-09-L-D-415-200
Part No.:
ZW-13-09-L-D-415-200
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-09-L-D-415-200 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height:
0.415" (10.541mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)