Samtec Inc. ZW-13-09-L-D-395-180
Part No.:
ZW-13-09-L-D-395-180
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-09-L-D-395-180 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height:
0.395" (10.033mm)
Length - Tail:
0.180" (4.572mm)