Samtec Inc. ZW-13-09-L-D-250-260
Part No.:
ZW-13-09-L-D-250-260
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-09-L-D-250-260 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.260" (6.604mm)