Samtec Inc. ZW-13-08-S-D-320-110
Part No.:
ZW-13-08-S-D-320-110
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-13-08-S-D-320-110 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.320" (8.128mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)