Samtec Inc. ZW-13-07-G-D-212-106
Part No.:
ZW-13-07-G-D-212-106
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
Shipping
ZW-13-07-G-D-212-106 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, ZW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
26
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):
0.112" (2.845mm)
Length - Stack Height:
0.212" (5.385mm)
Length - Tail:
0.106" (2.692mm)