Samtec Inc. ZW-12-20-L-D-800-100
Part No.:
ZW-12-20-L-D-800-100
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-20-L-D-800-100 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height:
0.800" (20.320mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)