Samtec Inc. ZW-12-20-G-D-708-118
Part No.:
ZW-12-20-G-D-708-118
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-20-G-D-708-118 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.304" (7.722mm)
Length - Stack Height:
0.708" (17.983mm)
Length - Tail:
0.118" (2.997mm)