Samtec Inc. ZW-12-20-G-D-625-125
Part No.:
ZW-12-20-G-D-625-125
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-20-G-D-625-125 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.380" (9.652mm)
Length - Stack Height:
0.625" (15.875mm)
Length - Tail:
0.125" (3.180mm)