Samtec Inc. ZW-12-20-G-D-575-240
Part No.:
ZW-12-20-G-D-575-240
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-20-G-D-575-240 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.315" (8.000mm)
Length - Stack Height:
0.575" (14.605mm)
Length - Tail:
0.240" (6.096mm)