Samtec Inc. ZW-12-19-L-D-925-120-LL
Part No.:
ZW-12-19-L-D-925-120-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-19-L-D-925-120-LL Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.285" (7.239mm)
Length - Stack Height:
0.925" (23.495mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)