Samtec Inc. ZW-12-19-L-D-551-389
Part No.:
ZW-12-19-L-D-551-389
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-19-L-D-551-389 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.390" (9.906mm)
Length - Stack Height:
0.551" (13.995mm)
Length - Tail:
0.389" (9.881mm)