Samtec Inc. ZW-12-19-G-D-905-315
Part No.:
ZW-12-19-G-D-905-315
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-19-G-D-905-315 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, ZW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
24
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
0.905" (22.987mm)
Length - Tail:
0.315" (8.000mm)