Samtec Inc. ZW-12-15-T-T-295-230
Part No.:
ZW-12-15-T-T-295-230
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-12-15-T-T-295-230 Information
Number of Positions:
36
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.105" (2.667mm)
Length - Stack Height:
0.295" (7.493mm)
Length - Tail:
0.230" (5.842mm)