Samtec Inc. ZW-12-15-S-D-300-120
Part No.:
ZW-12-15-S-D-300-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-15-S-D-300-120 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)