Samtec Inc. ZW-12-15-S-D-290-120
Part No.:
ZW-12-15-S-D-290-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-15-S-D-290-120 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:
0.290" (7.366mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)