Samtec Inc. ZW-12-15-S-D-253-127
Part No.:
ZW-12-15-S-D-253-127
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-15-S-D-253-127 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.253" (6.426mm)
Length - Tail:
0.127" (3.226mm)