Samtec Inc. ZW-12-15-S-D-244-138
Part No.:
ZW-12-15-S-D-244-138
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-15-S-D-244-138 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.248" (6.300mm)
Length - Stack Height:
0.244" (6.198mm)
Length - Tail:
0.138" (3.500mm)