Samtec Inc. ZW-12-15-G-D-215-170
Part No.:
ZW-12-15-G-D-215-170
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-15-G-D-215-170 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height:
0.215" (5.461mm)
Length - Tail:
0.170" (4.318mm)