Samtec Inc. ZW-12-14-L-D-984-130-LL
Part No.:
ZW-12-14-L-D-984-130-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-14-L-D-984-130-LL Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.316" (8.026mm)
Length - Stack Height:
0.984" (24.994mm)
Length - Tail:
0.130" (3.300mm)